Pořádají Podporují

„Tenhle projekt mě vážně motivoval a nasměroval správnou cestou“

„Tenhle projekt mě vážně motivoval a nasměroval správnou cestou“

Plzeňské Gymnázium Luďka Pika a Joseph-von-Fraunhofer Gymnasium Cham vyslaly na týdenní „zkušenou“ do sousední země studenty 1.-2. ročníků. Celkem se předposledního semináře zúčastnilo 22 Němců a 21 Čechů. I oni se věnovali tématu zdravého životního stylu, týmovým hrám a jazykovým animacím.

Soudě podle reakcí ze závěrečných dotazníků, se vydařil nejen pracovní program, ale i neorganizované propojení mezi oběma třídami:

  • Alle Tschechen sind soooo nett und ich wüsche wir könnten uns alle wiedersehen!
  • Polštářovaná byla skvělá. Těším se na disko a na zítřejší prezentace.
  • Alle hier sind super nett und heute konnte ich auch ein längeres Gespräch mit einer Tschechin führen, was voll cool war. Danke für alles!
  • Práce ve skupinách byla zábavná. Zlepšil jsem si angličtinu. Těším se na večeři, disko a zítřejší prezentaci.
  • Alle sind so nett und man kann sich sehr leicht mit den anderen unterhalten.
  • Hodně se mi líbila kuchařská soutěž, dnešní vaření se mi za tyto dny líbilo zatím úplně nejvíc.


Václav Jan Stezka, jeden z českých žáků, se rozepsal detailněji: „Popravdě, prvně jsem si myslel, že mě čeká takové to sezení několik hodin v lavici, kdy se budu snažit vstřebat alespoň každé třetí slovo, nebo v horším případě dostanu nějaký úkol na téma, o kterém nic nevím a google bude můj největší kamarád. Poté co jsme přijeli do prvního stanoviště v Žihli, jsem zjistil, že bohužel se mi ani googlu nedostane, a byl jsem lehce znepokojen. Mé obavy však brzy lehce opadly, když jsem už při prvním zadání práce, kdy jsme měli tipovat údaje a informace o týmerech, zjistil, že jsou prostě fajn skupinka ne až tak věkově vzdálených lidí se smyslem pro humor a že nám rádi pomůžou. Taky jsem měl trošku strach z toho, že tam bude spoustu cizích lidí, se kterými budeme muset spolupracovat. Nakonec jsme díky všem různým sbližovacím hrám a aktivitám během pár hodin byli všichni přátelé, kteří byli připraveni jít do toho společně. To, že jím nezdravě a celkově svůj život žiji tak nějak bezohledně, jsem věděl a snažil jsem se na tom zapracovat už nějakou dobu, ale až tenhle projekt mě vážně motivoval a nasměroval mě správnou cestou, jak to doopravdy zlepšit.

Nezbývá, než si přát, aby s podobnými dojmy odjížděla většina účastníků!


Publikováno: 25. 11. 2017

Fotoalbum