Pořádají Podporují

Středoškoláci z Blovic a Schwandorfu se spřátelili rychle

Středoškoláci z Blovic a Schwandorfu se spřátelili rychle

Půl týdne ve škole v přírodě Sklárna u Žihle a půl týdne v bavorském Waldmünchenu stačilo dvěma třídám partnerských škol z Blovic a Schwandorfu k tomu, aby navázali nová přátelství. Stejně jako u předchozích seminářů se účastníci věnovali nejen projektové práci, ale i týmovým hrám, jazykovým animacím nebo pohybovým aktivitám.

Čtyřiadvacet žáků Gymnázia Blovice a čtrnáct středoškoláků z bavorského Schwandorfu spojil projekt Život? Otázka stylu!, který organizují plzeňský spolek Knoflík a Centrum pro vzdělávání mládeže ve Waldmünchenu.

Během již čtvrtého semináře se žáci dozvěděli víc o možnostech zdravého stravování, etického spotřebitelského chování a ekologie, diskutovali o tom, co mají obě země společného a čím se odlišují. Podle ředitelky blovické školy Marcely Šustrové je dobré, že se gymnazisté procvičí také v cizím jazyce. „Zapojili se žáci z vyšších ročníků. O zdravé stravě a životním stylu se jinak dozvídají i během předmětů, ale pobyt se hodí i proto, že letos nemáme žádnou výměnnou akci s německou školou a oni se mohou procvičit v konverzaci,“ řekla.

Příležitost mluvit německy a česky uvítali dokonce i sami účastníci. „Akce jsem se zúčastnil poprvé na základě pozitivních ohlasů spolužáků z minulého ročníku. Líbí se mi, že i když si navzájem příliš dobře nerozumíme, snažíme se ze všech sil spolupracovat a věřím, že naše společné projekty přinesou zkušenosti do budoucna oběma stranám,“  myslí si Jan Šimek. S tím souhlasí i německá účastnice Patricia Dengl: „Po pár seznamovacích hrách jsem měla pocit, že do česko-německé skupinky dobře zapadnu. A i moje první jazykové pokusy se díky skvělým cvičením češtiny docela povedly.“

Učitelka ze Schwandorfu Nicol Bäumler projekt hodnotí velmi kladně: „Němečtí a čeští žáci spolu díky tomuto setkávacímu projektu strávili skvělý týden a získali tak hlubší vhled do kultury, řeči i mentality druhé země.“

Setkávání dalších škol bude pokračovat do listopadu letošního roku.


Publikováno: 26. 3. 2017

Fotoalbum