Pořádají Podporují

Školy z Klatov a Waldmünchenu pojí dlouholeté partnerství. Obstálo i v horku letních dní

Školy z Klatov a Waldmünchenu pojí dlouholeté partnerství. Obstálo i v horku letních dní

V polovině června, kdy se každý těší na prázdniny a počasí zve spíš k vodě než do učebny, se v Rybníce (takže přecijen u vody!) a v německém Waldmünchenu sešli žáci VOŠ a Obchodní akademie Klatovy s účastníky z Ludwig-Erhard -Wirtschaftsschule Waldmünchen. V pořadí sedmý česko-bavorský seminář o životním stylu byl zároveň poslední v tomto školním roce.

Jako učitelka můžu jen závidět, jak tým Knoflíku zvládl žáky od rána do večera motivovat, k tomu ještě při tak vysokých teplotách. Ve škole by žáci už dávno chtěli „volno kvůli vedru“. Velmi rychle se také povedlo stmelit české a německé žáky do týmů a překonat jazykovou bariéru. Celkově se ukazuje, že je mimoškolní vzdělávání stále ještě nedoceněné. Úžasná akce,“ chválila ředitelka bavorské školy Martina Mathes.

Také žáci byli s programem spokojení: „Byli jsme skvělá skupina a užili si báječný týden! Naučili jsme se spoustu nových zajímavých slovíček v češtině,“ popisuje Isabella Fischer. Její spolužák Jeremy Lemberger dodává: „Seminář byl hodně pestrý, všechno dobře zorganizované a bavilo nás to. Úkoly a cvičení nám pomohly si uvědomit různé věci.

Cílem společného týdne nebylo jenom vzájemné poznávání a učení se slovíček z druhé řeči, ale také to, aby si žáci sami udělali názor různé životní styly a zamysleli se nad svým stravováním, pohybem, spotřebě vody a energií a celkově přístupu k udržitelnému životu. To se podařilo díky projektové práci, týmovým aktivitám, soutěžní kuchařské show a tematickým hrám. Na závěr prezentovaly smíšené týmy výsledky svých projektů v podobě filmového traileru, koláži, fotostory a Prezi prezentace.

Všichni žáci odvedli velmi dobrou práci a odjížděli s řadou nových poznatků i skvělých zážitků, jak potvrzují Kateřina Hanzlíková a Nathalie Fanková: „Byl to super týden! Bavilo nás to jak ve Waldmünchenu, tak i v Rybníce, všichni instruktoři/-ky jsou moc fajn a program byl opravdu zábavný a zajímavý. Seminář nám přinesl nejen nové zkušenosti s jazykem, ale i nové kamarády.


Publikováno: 8. 7. 2017

Fotoalbum