Pořádají Podporují

První česko-bavorský seminář nadělí Mikuláš!

Ať už si říká Nikolaus a doprovází ho „Knecht Ruprecht“, nebo Mikuláš a chodí s čertem a andělem, letos si pro děti ze strakonické základní školy F. L. Čelakovského a jejich partnertské školy Lobkowitz-Realschule v bavorském městě Neustadt a.d. Waldnaab připravil speciální nadílku. Od 5. do 9. prosince stráví žáci dvou 7. tříd pět dní mimo školní lavice s vrstevníky ze sousední země, napřed ve škole v přírodě Sklárna u Žihle a pak ve Středisku vzdělávání mládeže ve Waldmünchenu. 

Zatímco budou společně „ochutnávat“ dobroty z mikulášova vaku, měli by přemýšlet, odkud se potraviny na našich stolech berou, jaké je jejich složení, jestli Mikuláš nakupoval lokálně, fair-trade či bio a k čemu je to všechno dobré.

Životní styl ale není jen o jídle, a tak budeme společně hledat další témata, nad kterými se povedou živé diskuse. Čím vším ovlivňujeme životní prostředí? Jak se máme chovat, abychom žili pohodlně a spokojeně, ale přitom nezatěžovali své okolí?

Celý týden stráví účastníci ve společnosti českých i německých vedoucích, kteří jim otevřou nové obzory. Není třeba se bát cizích jazyků, bariéry přirozeně odbourají hry a jazykové animace.

Cílem semináře je pomoci žákům zorientovat se v možnostech stravování, ekologie a etického spotřebitelského chování, aby se dokázali sami zodpovědně rozhodovat. 


Publikováno: 11. 11. 2016