Pořádají Podporují

Jdeme do finále, čekají nás poslední tři semináře!

Jdeme do finále, čekají nás poslední tři semináře!

Týden od 13.11. do 17.11.2017 přinesl dvěma partnerským školám – Základní škole Mánesova ze Stříbra a Mittelschule Neustadt an der Waldnaab – netradiční program. Žáci osmých tříd se místo vyučování v lavicích vypravili na česko-bavorský seminář dovědět se něco víc o sousední zemi a také o zdravém životním stylu.

Podobně jako 14 tříd před nimi se v menších dvoujazyčných věnovali projektové práci, aby na konci týdne ostatním představili, co zjistili a vymysleli o zdravé výživě, lokálních potravinách, nakládání s vodou či volným časem. Mezitím absolvovali také týmové hry a jazykové animace, zkoušeli vařit podle jednoduchých receptů či připravovat ovocné smoothie a zeleninovou pomazánku.

Moc se mi líbilo, jak byly připravené semináře - vzhledově i obsahově. Bavily mě týmové hry, nebo když nás učili německá slovíčka. A bylo skvělé naučit německé spolužáky česká slova! Nejvíc jsme se sblížili při skupinové práci na projektu. Byla tam zajímavá témata, o kterých jsem se něco víc dozvěděla. S německými spolužáky jsme pořád v kontaktu a doufám, že se v prosinci se opět uvidíme,“ těší se Adéla Peevová.

Němečtí žáci doplňují: „Projektová práce byla zajímavá, protože jsme se museli bavit s českými žáky. Seminář se nám líbil, byla tu legrace a všichni jsme si skvěle rozuměli.


Publikováno: 21. 11. 2017

Fotoalbum