Pořádají Podporují

Jak žít zdravě? Žáci z Chebu a Waldsassenu už vědí

Jak žít zdravě? Žáci z Chebu a Waldsassenu už vědí

Květen byl na semináře bohatý. Hned týden po pátém česko-bavorském setkání partnerských škol se v Rybníce a Waldmünchenu sešli žáci dalších dvou, tentokrát ze 6. základní školy v Chebu a Mittelschule Waldsassen. I oni se stejně jako jejich předchůdci zabývali tématem zdravého životního stylu.

Jak žili naši předci a jak žijeme my dnes? Jaké potraviny se pěstují lokálně, co se dováží, jsou bio-potraviny zdravější nebo je to jen chytrý marketing? Jaké jsou přednosti a úskalí vegetariánství? Jak ovlivňuje můj životní styl životní prostředí a udržitelnost života na Zemi?

Tyto otázky zaměstnávaly německé šesťáky a české sedmáky celých pět dní. Mezi projektovou prací se stíhali ale i bavit, a to jak prostřednictvím her a jazykových animací, tak během volnočasových aktivit venku.

Jakub Liška ze ZŠ Cheb popisuje: „Líbil se mi warming-up, kdy jsme běhali a říkali, jak se máme. Naučil jsem se nějaký nový německý slova, ale jaký nevím, to už jsem zapomněl :-)“. Abdullah z Waldsassenu doplňuje: „Setkání s Čechama bylo vlastně úplně normální, hráli jsme dohromady jako tým. Pro mě to byla první mezinárodní zkušenost.“

Právě tenhle zážitek hodnotí pozitivně německá učitelka Petra Seidel z Mittelschule Waldsassen: „Nejužitečnějším poznatkem pro naše žáky bylo, že se naučili komunikovat s někým jiné národnosti. Byli motivovaní k překonání jazykové bariéry a dorozumění se bez slovní zásoby.“ S tím souhlasí i její česká kolegyně Gabriela Pleskotová: „Já si myslím, že je to určitě užitečné, naučí se další nová slovíčka, v praxi si procvičí jazyk, udělají si obrázek jací jsou němečtí spolužáci.“


Publikováno: 23. 5. 2017

Fotoalbum